G2R-1A-T-12VDC
Partnumber:
G2R-1A-T-12VDC
Manufacturer:
OMRON Corporation
products.category:
Relay
Availability:
10000 in stock
Package
Power/Signal Relay, SPST, Momentary, 0.044A (Coil), 12VDC (Coil), 530mW (Coil), 10A (Contact), 125VDC (Contact), DC Input, AC/D