EKXJ401ELL100MJ16S
Partnumber:
EKXJ401ELL100MJ16S
Manufacturer:
Nippon Chemi-con Corporation
products.category:
IC CHIPS
Availability:
10000 in stock
Package
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 400V, 20% +Tol, 20% -Tol, 10uF, Through Hole Mount, RADIAL LEADED, ROHS COMPLIANT