BZX884-B8V2
Partnumber:
BZX884-B8V2
Manufacturer:
NXP Semiconductors/Nexperia
products.category:
IC CHIPS
Availability:
1113 in stock
SKU:
BZX884-B8V2
Package
8.2V, 0.25W, SILICON, UNIDIRECTIONAL VOLTAGE REGULATOR DIODE, 1 X 0.60 MM, 0.50 MM HEIGHT, LEADLESS, ULTRA SMALL, PLASTIC PACKAGE-2